יום ראשון, 2 במאי 2021

עורך דין חדלות פירעון – מי זקוק לו?

צמד המילים בוודאי נשמע לך מוכר, אבל עד היום לא היתה לך סיבה אמיתית להבין מה עומד מאחוריו. אם כן, לפני הכול כדאי להדגיש כי חדלות פרעון נקבעת כאשר אדם פרטי או חברה מתקשים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם לנושים, והחובות שלהם רק ממשיכים להצטבר ולתפוח. במצבים מהסוג הזה נדרשת עבודה נכונה וחכמה, במטרה לספק אור בקצה המנהרה למי שמתמודד עם סיטואציה מורכבת למדי. לכן יש להבין לעומק את משמעות הסיטואציה ואת הסיוע המקצועי שיכול להעניק עורך דין חדלות פירעון במצבים אלה.

כדאי להכיר – מה זה בכלל חדלות פירעון?

אנשים וארגונים זקוקים לאורך הדרך לפתרונות מימון שונים. הם נוטלים הלוואות, מתחייבים להחזיר אותן במועד מוגדר, ולרוב עומדים בהתחייבויות אלה. אלא שלא פעם מגיעים אנשים (כמו גם ארגונים) למצב שבו נטל ההלוואות גדול במיוחד, ההוצאות גדולות משמעותית מההכנסות וכך הם מתקשים לפרוע את ההלוואות שנטלו. בהיעדר פתרון אחר, כדוגמת הסדר פשרה עם הנושים, ניתן להכריז על חדלות פירעון בכפוף לחוק, מושג שמחליף למעשה את פשיטת הרגל הקלאסית והמוכרת. המשמעות של המהלך פשוטה: זוהי ההזדמנות שניתנת לכל אדם לצאת לדרך חדשה, לתפוס מחדש את השליטה ולהתמודד באופן אופטימלי עם המציאות.

חדלות פירעון – ההגבלות המרכזיות

בשלב זה חשוב לזכור כי חדלות פירעון מלווה במגבלות שונות המוטלות על החייב, כדוגמת עיכוב יציאה מהארץ עד לקבלת ההפטר, הגבלת הלקוח בבנק ישראל ובבנקים השונים, איסור על שימוש בכרטיס אשראי ואף מניעה מהחייב להקים עסק או לקבל בעלות על עסק ללא אישור מיוחד. מורכבות זו רק מדגישה את החשיבות הרבה שיש לעורך הדין בתהליך, כבר בשלבים הראשונים. למעשה, עורך דין חדלות פירעון מייצג את החייב בפני בית המשפט, מעניק לו ייעוץ מקצועי על בסיס הניסיון העשיר שצבר בתחום, ומאפשר לו להתמודד באופן מיטבי עם המערכת הבירוקרטית עד לרגע שבו יקבל את ההפטר המיוחל.

עורך דין חדלות פירעון – חשיבות הניסיון

רגע לפני שיוצאים לדרך, כדאי לוודא כי עורך הדין שלך מתמחה בתחום הבנקאות בכלל ותחום חדלות הפירעון בפרט, וכן כי יש לו ניסיון רב בתחום. יש לכך משמעות רבה מאוד בכל שלבי התהליך, ועם שירות אישי ומסור גם לך יהיה ברור כי העתיד הפיננסי שלך נמצא בידיים הטובות ביותר.

המאמר עורך דין חדלות פירעון – מי זקוק לו? פורסם ראשון בבלוג אפיfrom בלוג אפי - Feed https://blogafi.org/%d7%a2%d7%95%d7%a8%d7%9a-%d7%93%d7%99%d7%9f-%d7%97%d7%93%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%a4%d7%99%d7%a8%d7%a2%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%99-%d7%96%d7%a7%d7%95%d7%a7-%d7%9c%d7%95/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה