יום שני, 21 ביוני 2021

לינקדאין לעסקים

בשנים האחרונות עם התפתחות הרשת האינטרנטית החלו גם להתפתח בצורה ניכרת הרשתות החברתיות.

תחילה הדגש ברשתות החברתיות היה על שמירת קשר עם אנשים, העלאת תמונות מאירועים חברתיים והכרויות, אך מהר מאוד התפתחו גם הרשתות החברתיות לעולם העסקי עם פריצתה של לינקדאין לשוק הרשתות החבריות.

לינקדאין הוקמה אי שם בשנת 2003 כאשר המטרה שהחברה שמה לעצמה לנגד עיניה הוא לעזור למשתמשיה ליצור קשרים מקצועיים ועסקיים.

לינקדאין לעסקים מאפשרת לנו ליצור פרופיל עסק או פרופיל אישי ובעזרתו ליצור קשר עם אנשים או עסקים אחרים, כל זאת על מנת למנף את הפעילות העסקית שלנו.

בנוסף עוזרת לינקדאין לעסקים לגייס עובדים על ידי כך שהיא בעצם מהווה סוג של מאגר פתוח של קורות חיים של מיליוני אנשים בכל תחום כך שמעבר לעובדה שנוכל  לחפש שם עובדים נוכל לבדוק ולברר על אנשים שאנחנו עתידים להפגש עימם, מה הרקע העסקי והפרטי שלהם.

בנוסף עוזרת לינקדאין לעסקים לפתח קשרים עסקיים בעזרת מעגלי החברים המשותפים ולבסס קשרים עסקיים חדשים בעזרת חברים של חברים.

בלינקדאין ישנה אפשרות להשתייך לקבוצה מסויימת של אנשים, למשל בוגרי מוסד אקדמי מסויים במקצוע כלשהו, או לחברה מסויימת בה אנחנו עובדים, או כנס או השתלמות בהן לקחנו חלק.

פונקציית הקבוצות בלינקדאין עוזרת מאוד ביצירת אותם קשרים עסקיים, היות ודרכה אנחנו יכולים לראות את החברים המשותפים שיש לנו עם אנשים מסויימים ועימם ליצור קשר עסקי.

לינקדאין משמשת גם בתור פלטפורמת ענן היות וישנה אפשרות לאחסן שם קבצים מסויימים כמו מצגות, מסמכים חשובים בעוד שגם ניתן לשוחח עם אנשים אחרים על פרויקטים משותפים, לקרוא בלוגים וכדומה.

כמו לכל רשת חברתית גדולה, מעבר לאתר האינטרנט, ישנה גם פלטפורמה של אפליקציה שגם דרכה ניתן לצפות באתר, לצפות בפרופילים של חברים אחרים באתר, לשלוח הזמנות לחברים שלא משתמשים בפלטפורמה של לינקדאין וכמובן להסתכל בקבצים המשותפים כמו אותם מסמכים ששמרנו.

בדומה לרשתות חברתיות מובילות אחרות, גם לינקדאין נסחרת בבורסה לניירות ערך בניו יורק לאחר שהונפקה בחודש מאי בשנת 2011 בנאסד"ק

נכון לכתיבת מילים אלה לינקדאין הוא האתר ה-15 הכי נצפה באינטרנט.

https://www.youtube.com/watch?v=wO64unwQNeY

המאמר לינקדאין לעסקים פורסם ראשון בבלוג אפיfrom בלוג אפי - Feed https://blogafi.org/%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%a7%d7%93%d7%90%d7%99%d7%9f-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה