יום שישי, 25 ביוני 2021

ניק קייב

ניק קייב, מוזיקאי, זמר, מלחין, משורר וסופר אוסטרלי, אשר נולד בשם ניקולס אדוראד קייב בוורקנביל שנמצאת במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה בשנת 1957. ניק קייב התחיל את דרכו בתור סולן להקת THE BOYS NEXT DOOR  אשר אותה הקים ביחד עם מיק הארווי, טרייסי פו ופיל קלברט בשנת 1977.

לאחר הוצאת האבלום הראשון שלהם, החליטו חברי הלהקה לעבור לממלכה המאוחדת ופעלו בלונדון, שם החליטו לשנות את שם הלהקה ל- THE BIRTHDAY PARTY. הסגנון של הלהקה הפך למוזיקה מעט יותר אגרסיבית כאשר רוב הפעילות שלה במהלך השלוש השנים הבאו התרכזה בעיקר בלונדון ומערב ברלין, כאשר במהלך אותם שנים הוציאה הלהקה ארבעה אלבומים ולאחר שלוש השנים הללו הלהקה התפרקה.

מיד לאחר התפרקות הלהקה הקים ניק קייב את להקת ניק קייב והזרעים הרעים ביחד עם מיק הארווי אשר היה עימו בלהקה הקודמת אליהם הצטרפו ברי אדאמס ובליקסה ברגלד אליהם הצטרפו עם השנים נגנים שונים שהתחלפו מידי כמה שנים כאשר רק מיק הארווי נשאר עם ניק קייב בלהקת הזרעים הרעים.

לפני כשש שנים בשנת 2009 הכריז מיק הארווי כי גם הוא עוזב את הלהקה וכך נגמר לו שיתוף הפעולה בינו לבין ניק קייב בארך כ-35 שנים. בתחילת הקריירה הסגנון של קייב היה יותר פאנקיסטי כאשר בשנים האחרונות התחלף סגנון המוזיקה שלו לסגנון אפל יותר, אלים יותר שמבוסס יותר על בלוז. עם זאת הוא נחשב לכותב ייחודי כאשר בטקסט שלו ישנם ביטויים ודימויים רבים. בשנת 1996 זכה ניק קייב להגיע לראש מצעד  הפזמונים כאשר הוא חובר לקיילי מינוג ביחד הם מבצעים את השיר הכין שהוורדים הפראיים גדלים.

העובדה שהוא הגיע לראש מצעד הפזמונים הביאה אותו לקדמת הבמה ולתודעה של קהל שלא הכיר אותו עד אותה עת. קייב גם הופיע בישראל מספר פעמים כאשר הוא הגיע לארץ לשלושה סיבובי הופעות שונים כאשר בשנת 1993 הוא הגיע לארץ במסגרת פסטיבל הבלוז בחיפה, בשנת 1995 הגיע שוב לשלוש הופעות ולשתי הופעות נוספות ב-1998. מוקדם יותר השנה נהרג בנו של קייב, ארתור, כאשר הוא נפל מצוק בעיירה ברייטון ומת מפצעיו בדרכו לבית החולים.

https://www.youtube.com/watch?v=9NlQhxjUw0g

המאמר ניק קייב פורסם ראשון בבלוג אפיfrom בלוג אפי - Feed https://blogafi.org/%d7%a0%d7%99%d7%a7-%d7%a7%d7%99%d7%99%d7%91/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה