יום שני, 19 ביולי 2021

חגי עמיר

השבוע נציין בטקסי זכרון ברחבי הארץ עשרים שנה למלאות רצח ראש הממשלה, יצחק רבין. לאחר אותה עצרת בכיכר מלכי ישראל דאז, עצרת שקראה לא לאלימות, כן לשלום, דקות ספורות אחרי שעשרות אלפי אנשים שרו ביחד עם מירי אלוני, יצחק רבין ושמעון פרס את "שיר לשלום", הגיח יגאל עמיר מבין ההמון וירה שלושה כדורים בראש הממשלה יצחק רבין. ראש הממשלה הובהל לבית החולים איכילוב שם נקבע מותו מספר דקות לאחר מכן. הרוצח יגאל עמיר, הצליח להסתנן לאיזור סטרילי אשר היה אמור נקי מאנשים שלא קשורים לאירוע, הצליח לעמוד בסמוך למכוניתו של ראש הממשלה וכאשר הוא ראה אותו מגיח לכיוון רכבו, צעד מספר צעדים לכיוונו וירה בו שלושה כדורי דום דום בגבו אשר לא הותירו לראש הממשלה, יצחק רבין, יותר מידי סיכוי. מיד לאחר הירי נעצר יגאל עמיר על ידי משטרת ישראל ושירות הבטחון הכללי והובא למעצר. בחקירתו הבינו חוקרי המשטרה כי יגאל עמיר לא פעם לבד ומי שסייע לו ברצח הוא אחיו חגי עמיר. חגי עמיר הואשם בקשירת קשר לרצח ראש הממשלה והחזקת נשק בניגוד לחוק ובית המשפט החליט לגזור עליו עונש של 16 שנות מאסר בפועל. יגאל עמיר חשש כי השב"כ עוקב אחרי אחיו חגי עמיר ולכן הוא לא שיתף אותו בכל פרטי התכנון שלו לרצח ראש הממשלה אך מהחקירה עלה כי היה שותף מלא בכל שלבי התכנון, החל מבחירת כלי הנשק והכדורים המיוחדים שהיו עתידים לחדור שכפ"ץ במידה ורבין ילבש אחד באותו הערב.

חגי עמיר היה אסיר בעייתי וברוב תקופת המאסר שלו שהה בבידוד, כאשר בשנת 2004 לאחר ויכוח על שיחת טלפון איים חגי עמיר כי במרחק שיחת טלפון הוא דואג לחיסולו של שרון, דבר שעלה לו בשנת מאסר נוספת. בקשתו של חגי עמיר לקיצור שליש ממאסרו על התנהגות טובה נדחה על הסף על ידי וועדת שהשחרורים שכן אחיו של רוצח ראש הממשלה והאיש שסייע בפועל לרוצח היה נחשב לאסיר בעייתי בכל תקופת המאסר שלו לאור אירועים שונים. לאחרונה נעצר שוב חגי עמיר באשמת הסתה נגד הנשיא ריבלין ברשתות החבריות.

https://www.youtube.com/watch?v=RT1gi6f9HhA

המאמר חגי עמיר פורסם ראשון בבלוג אפיfrom בלוג אפי - Feed https://blogafi.org/%d7%97%d7%92%d7%99-%d7%a2%d7%9e%d7%99%d7%a8/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה