יום חמישי, 26 באוגוסט 2021

יצירה לילדים בגן

זה נכון שיצירה לילדים היא חלק חשוב מלוח הזמנים אותו עוברים הילדים במהלך היום שלהם בגן. היצירות מסייעות לגננות להעביר לילדים את הנושא בו עוסקים באותה התקופה בגן. יצירה לילדים בגן מותאמת בדרך כלל לתקופה מסויימת בשנה. לדוגמא יש יצירות הקשורות לחגים, לעונות השנה, יצירות ליום המשפחה וכו׳. את היצירות מכינים מסוגים שונים של חומרים ביניהם גועש, פלסטלינה, צבעי פנדה, צבעי ידיים ועוד. בעבודות היצירה לילדים משקיעים מאוד, זאת משום שהיצירה משמשת בתור כלי העוזר ומסייע לילד לגדול, להתבגר, להתפתח, לתפוס ביטחון ולהבשיל. עבודות היצירה לילדים בגן וגם בבית, מפתחות את הילד מבחינה מוטורית, מגבשות לו דמיון משל עצמו ומעלות לו בכל פעם את הביטחון גם בשלב ההכנה עצמה וגם כאשר אתם כהורים, מחמיאים לו על היצירה שיצר. בנוסף יצירה לילדים חשובה כל כך משום שהיא מביאה לילד כלים קוגנטיבים שיסייעו לו אחר כך בשלבי הלימוד המאוחרים יותר. מאוד חשוב, גם אם הילד מתקשה בתהליך היצירה, לאפשר לו לעשות את היצירה בעצמו, גם אם היא לא יוצאת בדומה לשאר הילדים האחרים. כמו כן, מומלץ שלא להגביל את הילדים ליצירה בחומר אחד ספיציפי ולאפשר שימוש במגוון רחב של חומרים. לכל חומר מטרה משלו והוא מספק עוד שלב בתהליך הצמיחה והגדילה של הילד. בנוסף, חשוב לנסות שלא לזרז את הילד לסיים כבר ולהאיץ בו אלא לתת לו את הזמן לסיים את היצירה שלו בשקט ובנינוחות. כל ילד שונה מהאחר ולכן לאפשר זו מילה חשובה בכל הנוגע לתהליך בגן. יצירה לילדים חשובה כל כך בגילאים צעירים. לא חייבים להשתמש בחומרים יקרים, ניתן לנצל את שיטת המחזור ולחשוב על יצירות מחומרים ממוחזרים כגון גלילי נייר טואלט, בקבוקים וכו.

 

יצירה לילדים בבית

 

אם אתם וילדכם אוהבים פעילויות יצירה, קיימות בפניכם מגוון עצום של יצירות לילדים אותן תוכלו להכין יחדיו ברוגע ונינוחות. לפי מחקרים הכנה של פעילויות יצירה עם הילדים בבית, תורמת לקשר הרגשי בין ההורה לילד ומאפשרת לשניהם להנות מזמן איכות אשר חשוב כל כך להתפחות חיובית של הילד. בנוסף הכנה של פעילויות יצירה לילדים מחברת אותנו מחדש לעולם שהילדים שלנו חווים ושמה אותם במקום של שוויון המציע מפגש נהדר וחיובי בין ההורה לילד.

המאמר יצירה לילדים בגן פורסם ראשון בבלוג אפיfrom בלוג אפי - Feed https://blogafi.org/%d7%99%d7%a6%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%92%d7%9f/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה